Milan OK2STM - spojovací curriculum

Narodil jsem se v Děčíně. Ve čtvrnácti letech jsem nastoupil na VSOŠ do Nového Mesta nad Váhom, kde jsem studoval krom radiových stanic také tehdejší utajovače (odmaturoval jsem jako technik ZAS). Následně jsem studoval 5 let vysokou školu VVTŠ v Liptovském Mikuláši - spojovací fakultu (technický směr). Po celou dobu aktivní služby jsem působil jako spojař. až do roku 2004. Od té doby pracuji  jako správce sítě. Věnuji se počítačové grafice, něco málo focení, tvorbě webových stránek, prostě vše od IT.

Radioamaterskou koncesi jsem získal v roce 1998 a od té doby se střídavě oblačno oběvuji na pásmu KV provoz SSB a CW. V počátcích jsem velmi často využíval i pásma VKV. Mým guru v této radioamaterské činnosti byl je a bude Láďa OK1LO. Byl jsem také několik let členem Chorvatské kolektivní stanice 9A5Y Jana Husa v Daruvaru.

V poslední době se občas účastním mezinárodních KV závodů (CW+SSB) jako hostující operátor kolektivní stanice OK5Z.

Moje aktuální QTH jsou Bošovice (jihovýchodně od Brna - i přes opačný směr se jedná o okres Vyškov - závodní okresní kód GVY

Jsem členem ČRK a ČAV. Od roku 2019 krom standardních 100W výkonů a vyšších výkonů, v mém případě do 1,2KW, jsem se stal členem QRP klubu s číslem 751.